Blondynka - Sezon 3

           Patronem radiowym serialu jest


BLONDYNKA

Informacja ogólna


Serial "Blondynka"
Autor scenariusza: Andrzej Mularczyk
Reżyseria: Mirosław Gronowski

Trzeci sezon „Blondynki” jest kontynuacją serii w reżyserii Mirosława Gronowskiego, która od 2010 roku odnosi duży sukces na antenie TVP1. Losy bohaterów Majaków opisują: autor dwóch poprzednich części Andrzej Mularczyk i wskazany przez niego, utalentowany scenarzysta Przemysław Nowakowski.

Tytułową rolę po raz pierwszy zagra Joanna Moro, najbardziej znana widzom z dramatycznej roli Anny German. Grana przez nią bohaterka, doktor Sylwia Kubus, ma już w Majakach ugruntowaną pozycję. Nie boi się lokalnych układów, pomaga uciszać spory, staje zawsze po stronie pokrzywdzonych. Mocno angażuje się w lokalne problemy. Tylko życie osobiste funduje jej wciąż nowe zwroty akcji… Tak jak w poprzednich seriach, na planie „Blondynki” pojawi się mnóstwo zwierząt i to, co charakterystyczne dla serialu – piękne podlaskie pejzaże.

  W trzeciej serii znów oczarują nas bohaterowie, którzy zyskali już swoich wielbicieli. Znakomici są jak zwykle Doktor Fus (Krzysztof Gosztyła) i Jasiunia (Izabela Dąbrowska), którzy przeżywają przedstawione komediowo koleje swojego związku. Niezwykle barwna pozostaje postać wójta (Andrzej Grabowski), a wątek tej bohatera sukcesywnie się umacnia. Trzecia seria kontynuuje też wątki losowych perypetii innych barwnych postaci: Puli-Huli (Krzysztof Kiersznowski), Jagny (Magda Schejbal), Majki (Marta Ścisłowicz), Maneja (Tomasz Borkowski), czy Krisa Roya (Mariusz Ostrowski), który pojawił się w drugiej serii i mocno wstrząsnął życiem tytułowej bohaterki.

Do grupy znanych i lubianych mieszkańców podlaskiej wsi dochodzi jedna, znacząca postać. Nowy wątek w trzecim sezonie osnuty jest wokół postaci Oksany (w tej roli jedna z najpopularniejszych ukraińskich aktorek-Olga Sumska) – pięknej, dojrzałej, zmysłowej kobiety, która przybywa do Majaków ze swoim łóżkiem do masowania. Oksana jest Ukrainką, z wykształcenia muzykologiem, ale w Polsce zarabia na chleb masując ludzi. Ma też niezwykłą zdolność zaglądania w głąb ludzkiej duszy, dar empatii i umiejętność czytania w myślach. Umie cierpliwie słuchać i uważnie patrzeć na innych ludzi. Być może już to wystarczy, by na początku budziła w Majakach nieufność, czasem zazdrość, a nawet jawną niechęć. Zwłaszcza, że z usług Oksany korzystać będą wszyscy najważniejsi mężczyźni. Od Doktora zaczynając, przez Pula-Hulę, na wójcie kończąc… , a to już staje się punktem wyjścia do wielu komediowych scen, które pokazują jak z „obcej” Oksana staje się kimś „tutejszym”.

Olga Sumska jest rodowitą Lwowianką. Od dziecka marzyła, by zostać aktorką. Przed kamerą zadebiutowała jako siedemnastolatka w telewizyjnym filmie „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka” i od rano została okrzyknięta nadzieją radzieckiego kina. Pochodzi z artystycznej rodziny, zarówno rodzice jak i starsza siostra oraz Olga, posiadają tytuł Artystów Narodowych, który w Rosji i na Ukrainie jest tytułem nadawanym za osiągnięcia w dziedzinie kultury, teatru i filmu. Dla Ukraińców jest wielką gwiazdą, bardzo rozpoznawalną twarzą. Oprócz pracy w teatrze  w Kijowie, przez parę lat prowadziła w telewizji ukraińskiej bardzo znany program. Dzisiaj utożsamiana jest z rewolucją ukraińską, jest wielką orędowniczką wolności Ukrainy.

 

Obecność w trzecim sezonie „Blondynki” dwóch utalentowanych aktorek i pięknych kobiet – Joanny Moro i Olgi Sumskiej na pewno nada serialowi nowego wymiaru, a widzów jeszcze bardziej zachęci do śledzenia losów bohaterów z Majaków.

Nie wystarczy być dobrym