Wiktory

 

,,Wiktory nie byłyby czymś niezwykłym, gdyby nie Oni, wybitne osobowości.’’

Wiktory to od 30 lat najbardziej prestiżowy plebiscyt na osobowości przykuwające uwagę mediów. Osoby bardzo popularne i cenione występujące we wszystkich telewizjach w Polsce. Do tej pory  statuetki Wiktora otrzymali m.in. tak wybitni Polacy jak: Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Wajda, Roman Polański, Jerzy Waldorff, Jerzy Hoffman, Mariusz Walter, Ryszard Kapuściński, Tomasz Lis, Jerzy Owsiak, Kuba Wojewódzki, Adam Małysz, Janusz Gajos, Jan Englert, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Czesław Niemen, Agnieszka Holland, Krzysztof Penderecki, liczni aktorzy, politycy, dziennikarze, sportowcy.

Dotychczasowi laureaci >>

Imprezę prowadzą i Wiktory wręczają osoby najbardziej znane, nagrodzone już wcześniej tymi nagrodami.  Organizatorem Gali Wiktorów jest Akademia Wiktorów.

Dzięki wybitnym laureatom Wiktory od lat są nagrodą bardzo prestiżową.

Są świadectwem szczególnego uznania za pracę, w której każde słowo, każdy gest odbywa się na oczach milionów! Wynosi na szczyty lub powoduje upadek.    Członkowie Akademii Wiktorów, złożonej z dotychczasowych laureatów Wiktorów i SuperWiktorów, wysyłają ankiety z nazwiskami swoich kandydatów do Kancelarii Prawniczej „Żukowski i Partner”. Po obliczeniu głosów wyłonieni zostają zwycięzcy w kategoriach:

 1. Polityk  roku.
 2. Dziennikarz roku.
 3. Aktor roku.
 4. Artysta sceny.
 5. Twórca roku.
 6. Osobowość roku.
 7. Odkrycie roku.
 8. Sportowiec roku.
 9. Osobowość nauki i kultury.
 10. SuperWiktor.
 11. Wiktor publiczności.

Przyznawane są również złote statuetki  SuperWiktora, które otrzymuje się  za całokształt osiągnięć.  SuperWiktora można otrzymać raz w życiu, natomiast brązowego wiele razy.

Gale odbywały się w różnym miejscach: w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, Pałacu w Wilanowie, w Teatrze Polskim,  Narodowym, Teatrze Wielkim czy Zamku Królewskim.

Zawsze jednak liczyli się Oni, wybitne osobowości.

 

Nie wystarczy być dobrym