Blondynka 7 - w czerwcu startują zdjęcia do nowego sezonu ...

BLONDYNKA VII  

Już na początku czerwca startują zdjęcia do "Blondynka" - sezon 7 !!

Już wkrótce więcej szczegułów na naszej stronie oraz https://www.facebook.com/BlondynkaSerial/ 

 


NOWY CYKL „PIĘKNIEJSZA POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ” JUŻ OD 12 KWIETNIA W TVP1!

„Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej” to cykl 16 –stu odcinków, a każdy z nich poświęcony jest innemu województwu. Gospodarzem studia jest Conrado Moreno, a materiały filmowe prezentujące ciekawe obiekty „z terenu” przygotowują osoby znane z programu telewizyjnego „Europa da się lubić” – obcokrajowcy na stałe związani z Polską: m.in. Steve Terrett, Elizabeth Duda, Montse Gras, Kevin Aiston. To oni zwiedzają wybrany region i rozmawiają z bohaterami opowiadanych historii. Kontynuacją felietonów są rozmowy w studio, a zaproszeni goście dyskutują o różnych formach i możliwościach wykorzystania funduszy unijnych w najbliższej przyszłości.

Cykl ma za zadanie przedstawić możliwie najszersze spektrum korzyści wynikających z wykorzystywania Funduszy Europejskich. Opisać sposoby pozyskiwania środków unijnych w nowej perspektywie finansowania i  przekonać widzów, że Fundusze są „dla ludzi”, posługując się językiem prostym, komunikatywnym, z jednoczesnym naciskiem na atrakcyjną dla widza formą przekazu.

Program, przy wsparciu Ministerstwa  Infrastruktury i Rozwoju produkuje firma Media Corporation.

EMISJA – w każdą niedzielę w TVP1 godz. 9:40. Zapraszamy!


ODCINEK 1 - POMORSKIE

W 1 odcinku cyklu odwiedzimy województwo pomorskie i dowiemy się jak fundusze europejskie mogą zmienić obraz tego północnego województwa. Prowadzący Steve Terrett zachwyca się pomysłem stworzenia za unijne pieniądze Europejskiego Parku Historycznego w Gniewie, który może stać się wizytówką regionu, miejscem, w którym będzie można znaleźć pracę, zdobyć atrakcyjny i unikalny zawód. Opowiemy też jak powiat wejherowski chce rozwijać szkolnictwo zawodowe. Jak dzięki funduszom unijnym słynny Wejherowski „elektryk” może być jeszcze lepszą szkołą.


 


ODCINEK 2 - KUJAWSKO-POMORSKIE

Piękniejsza Polska to nie tylko historia i odrestaurowane zabytki. Piękniejsza Polska to ludzie. W programie poznamy Panią Monikę Dołkowską, która dzięki funduszom unijnym spełniła swoje marzenia i z powodzeniem projektuje meble oraz zajmuje się aranżacją wnętrz. W nowej perspektywie finansowania też będzie chciała  sięgnąć po FE. Następnie opowiemy o miłośniku przyrody Dariuszu Płąchockim , który dzięki środkom unijnym nie tylko założył firmę, ale powołał do życia Towarzystwo Przyrodnicze – Alauda, którego celem jest dbanie o środowisko i ratowanie przed zanikiem najcenniejszych w województwie kujawsko-pomorskim obszarów przyrodniczych. Z okolic Bydgoszczy przeniesiemy się Torunia, gdzie odwiedzimy pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki – „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Prowadzący: Conrado Moreno (studio), Elisabeth Duda (teren)
ODCINEK 3 - ŁÓDZKIE

W programie nasza reporterka Elizabeth Duda odwiedzi Łódź i prężnie działający klub fitness. Właścicielka stworzyła dla siebie miejsce pracy oraz połączyła pasję, zamiłowanie i zawód. A wszystko to dzięki funduszom europejskim. Ela zajrzy również do Żywego Skansenu Folkloru Polskiego w Nagawkach gdzie dowie się czy dzięki środkom unijnym i nowoczesnym technikom, skansen stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym miejscem dla turystów polskich i zagranicznych oraz lokalnej społeczności.

Prowadzący: Conrado Moreno (studio), Elisabeth Duda (teren)

 

 


ODCINEK 4 - ŚLĄSKIE

W kolejnym … odcinku Kevin Aiston odwiedzi Górny Śląsk. Przekona się, że dymiące kominy i hałdy węgla to przeszłość. Katowice stały się bowiem mekką biur architektonicznych i designrów. Kevin odwiedzi jedną z takich firm, w której powstają inteligentne sprzęty gospodarstwa domowego. Wszystkimi można sterować za pomocą tabletu, czy smartfona. Dzięki unijnym dotacjom biuro architektoniczne będzie mogło kontynuować prace naukowo – badawcze i wdrażać swoje innowacyjne pomysły do produkcji. W Chorzowie Kevin odwiedzi jedną z firm geodezyjnych , mającą na swoim wyposażeniu najnowocześniejszego drona, który służy do pomiarów terenu w trudnych warunkach. Firma stawia na stare, sprawdzone przysłowie – w jedności siła i przystąpiła do śląskiego klastra przedsiębiorczości GeoPoli. W ramach klastra przedsiębiorcy mogą wzajemnie się wspierać w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

 

ODCINEK 5 – MAZOWIECKIE

Naszą podróż po województwie mazowieckim zaczniemy z lotu ptaka, a właściwie z dachu jednego z warszawskich wieżowców, gdzie swoje unikatowe zdjęcia robi fotografik Maciej Margas- autor popularnego w sieci filmu „Warsaw 24h” Prosto ze stolicy pojedziemy do Mszczonowa, niewielkiego miasteczka, które kiedyś było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego dziś słynie z wód geotermalnych, a powstałe tam  baseny termalne ściągają do  miasta ponad 100 tysięcy miłośników aktywnego wypoczynku.

 


ODCINEK 6 – PODKARPACKIE

Kolejnym przystankiem na mapie funduszy unijnych jest piękne Podkarpacie, gdzie prowadzącą Elizabeth Duda ląduje balonem na krośnieńskim lotnisku. Odwiedza sztandarowy obiekt miasta - Centrum Dziedzictwa Szkła, którego twórcom w imponujący sposób udało się połączyć historię z nowoczesnością. Przekazując szklane dziedzictwo miasta w nowoczesnej formie, dążą do zachowania ciągłości dawnych zawodów i wszechstronnej edukacji m.in. dzięki warsztatom i szkoleniom. Elizabeth odwiedzi też Warzyce pod Jasłem, gdzie stanęła najnowocześniejsza w Europie fabryka mebli firmy Nowy Styl. Patrząc na liczący ponad 24 tys. m² nowy zakład trudno uwierzyć, że jego właściciele – bracia Krzanowscy, zaczynali 20 lat temu od małego warsztatu, w którym sami składali krzesła… Dzisiaj wskoczyli do setki najzamożniejszych Polaków i odbierają liczne nagrody za wkład w rozwój przedsiębiorczości.

 

ODCINEK 7 – MAŁOPOLSKIE

Kolejnym przystankiem na mapie funduszy unijnych jest malownicza Małopolska, gdzie prowadzącą Elizabeth Duda ląduje odwiedzi Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Spotka się z najmłodszymi wirtuozami muzyki, którzy ćwiczą pod okiem mistrzów w Lusławickiej Orkiestrze Talentów, a od pracowników dowie się, jakie plany rozwoju ma na najbliższe lata centrum. Elizabeth odwiedzi też „polski Disneyland” w Zatorze, ogromny park rozrywki, który wyrasta na jedną z największych tego typu atrakcji w Polsce i Europie.

 

 

ODCINEK 8 – OPOLSKIE

Tym razem odwiedzimy najmniejsze z polskich województw – województwo opolskie. Reporter Steve Terrett ma tam do wypełnienia misję specjalną. Sprawdzi jak Fundusze Europejskie działają w małych gminach. W niewielkim Strojcu odwiedzi firmę produkującą formy do odlewu aluminium, która dzięki wsparciu środków unijnych osiągnęła międzynarodowy sukces. Odpowie też na pytanie dlaczego warto kształcić w firmie przyszłych pracowników.

Steve dotrze również do Jełowy pod Opolem, gdzie będzie mógł się przekonać na własnej skórze jak wygląda najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji betonowych płytek, które zdobią nasze domy. Opowie o tym jak niewielka firma rodzinna stała się potentatem na krajowym rynku i z powodzeniem walczy o rynki zagraniczne.

 


ODCINEK 9 – WARMIŃSKO - MAZURSKIE

Kolejnym przystankiem na mapie funduszy unijnych jest Krainę „tysiąca jezior”, czyli województwo warmińsko-mazurskie. Warmia i Mazury to nie tylko atrakcja dla turystów, to także raj dla ptaków. Montse Gras z Katalonii – zabierze widzów w niezwykłe miejsca i pozna z ludźmi, którzy znaleźli swój azyl blisko natury i działają dla dobra innych. Poznamy Ewę, doktor weterynarii, która stworzyła Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Pomaga swoim pacjentom stanąć na nogi i znowu rozwinąć skrzydła, a dzieciom i młodzieży zrozumieć przyrodę. Poznamy magiczne miejsce, gdzie nauczycielami są zwierzęta. Tu wraz z Montse będziemy także świadkami ptasich dramatów, ale też dowiemy się jak Fundusze Europejskie mogą wspomagać ochronę przyrody.  Zawitamy też do „Kaczego Bagna -  miejsca inicjatyw pozytywnych”. Tym razem tylko nazwa osady kojarzyć się będzie z ptakami. Tu Kamila i Michał pomogą Montse doświadczyć czegoś nowego i odkryć w sobie nowe talenty.

 


ODCINEK 10 – PODLASKIE

W tym odcinku Steve Terrett odwiedzi województwo podlaskie, znane z urzekającej i  przebogatej przyrody, ale przypisane do dawnej Polski B, czyli jej części. słabiej rozwiniętej. Tym razem wspólnie z prowadzącym studio Conrado Moreno Steve postanowił odsłonić jego nowe oblicze.

Najpierw złoży wizytę na Politechnice Białostockiej, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła dzięki dofinansowaniu inwestycji ze środków europejskich. Pierwsze kroki Steve skierował do pięknego budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia. Przed wejściem spotkał grupę studentów Wydziału Mechanicznego szykujących bolid do startu w Formule Student. Nie omieszkał więc zasiąść za kierownicą i – w przenośni – udać się na objazd.  W Studium Języków Obcych mógł doszlifować swój angielski. Kurs sterowania marsjańskim łazikiem przeszedł u samego konstruktora Michała Grzesia, studenta automatyki zaliczonego do 100 najbardziej innowacyjnych Europejczyków. Robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie przy fontannie na białostockim Rynku Kościuszki Steve  zauważył akcję promującą sprawiedliwy handel. Dowiedział się, że prowadzi ją nietypowa kawiarnia i został zaproszony na kawę. Przy wejściu do lokalu omal nie zderzył się z rowerzystą, który wjechał do środka na rowerze. Przy obiecanej kawie dyrektorka Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych Magdalena Skup opowiedziała mu o zasadach na jakich działa ta franczyzowa kawiarnia, zorganizowana dzięki wsparciu inicjatywy przez fundusze europejskie, potem przedstawiła artystów korzystających z tak funkcjonującej instytucji.

 

ODCINEK 11 – WIELKOPOLSKIE

W najbliższym odcinku szlakiem Funduszy Europejskich przemierzymy województwo wielkopolskie.

Kevin Aiston dotrze do Jarocina. Tam podejmie trud bycia ulicznym bardem oraz odwiedzi Spichlerz Polskiego Rocka. Multimedialne muzeum, w którym pozna historię jarocińskich festiwali.

Odwiedzi również poznański ogród zoologiczny Tam nakarmi żyrafy, dowie się, co jedzą motyle oraz zajrzy na zaplecze Słoniarni, aby zrobić niecodzienny manicure.

 

ODCINEK 12 – LUBELSKIE

W województwie lubelskim, w małym miasteczku Piaski, Steve Terrett odkryje tajemnicę ekologicznych pierogów. Czy produkcja ekologiczna może być opłacalna? Czy warto inwestować w odnawialne źródła energii? Jak pomagają w tym fundusze Unii Europejskiej?

Steve odwiedzi również firmę w Świdniku, która serwisuje samoloty typu cesna oraz śmigłowce Mi2 i Sokoły. Spróbuje dowiedzieć się co mają wspólnego unijne fundusze z lataniem.

 

ODCINEK 13 – LUBUSKIE

Idąc śladem funduszy europejskich, w najbliższym odcinku odwiedzimy województwo lubuskie.

Weźmiemy ster na Nową Sól, nadodrzańskie miasto, które znalazło sią na pierwszym miejscu w Polsce w ilości wykorzystania Funduszy Europejskich w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Poznamy też tajemnice produkcji polskiego wina. Tego najlepszego. Odwiedzimy lubuskich winiarzy w okolicach Zielonej Góry. 

 

 

ODCINEK 14 –  ŚWIĘTOKRZYSKIE

W odcinku 14 Kevin Aiston odwiedził województwo świętokrzyskie, zaliczane do Polski

Wschodniej, mimo iż nie przylega bezpośrednio do granicy. Województwo to stara się przyciągnąć inwestorów i turystów hasłem: „Świętokrzyskie czaruje”, zobaczymy więc,czym oczarowany został Kevin. A są to obiekty i miejsca, które powstały lub odzyskały dawny blask dzięki współfinansowaniu inwestycji z funduszy europejskich. Najpierw znalazł się na zrewitalizowanym zamku w Chęcinach, gdzie przystał do drużyny rycerskiej, która uposażyła się także przy udziale funduszy unijnych. Następnie odwiedził Centrum Nauki Leonarda da Vinci, obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę. Góry Świętokrzyskie to raj dla geologów. W licznych jaskiniach i kamieniołomach obserwować można procesy geologiczne, jakie zachodziły tu przez ostatnie 540 milionów lat. Kevin w towarzystwie przewodniczki poszedł na wycieczkę do sztolni pod górą Miedzianka Władze gminy chcą pozyskać środki z funduszy unijnych na zabezpieczenie, oświetlenie i przygotowanie tej sztolni po dawnej kopalni miedzi, by mogli ją zwiedzać turyści.

 

 
ODCINEK 15 –  ZACHODNIOPOMORSKIE

Szlakiem Funduszy Europejskich odwiedzimy województwo zachodniopomorskie. Kevin Aiston dotrze do Szczecina. Tam na jeden dzień wstąpi w szeregi studentów Akademii Morskiej. Spróbuje wpłynąć statkiem do portu w Świnoujściu oraz dowie się jak Fundusze Europejskie wpłynęły na rozwój uczelni. Kevin odwiedzi również malowniczą Gminę Nowe Warpno, gdzie podejmie trud bycia żeglarzem oraz sprawdzi jak środki unijne wpłynęły na rozkwit i atrakcyjność turystyczną Nowego Warpna i jego okolic.

 

 

ODCINEK 16 –  DOLNOŚLĄSKIE

Przed nami województwo dolnośląskie. We wrocławskim Kampusie Pracze, Montse, Katalonka z Barcelony, spotka młodych, polskich naukowców i zachwyci się ich odkryciami. Po dużej dawce wiedzy, znajdzie  czas na wypoczynek i uroki natury w Dolinie Baryczy. Krośnice zaskoczą wieloma możliwościami. Ścieżki rowerowe, stawy, kolejka parkowa i konie. Co okaże się dla Montse największym wyzwaniem?

 

 

 

 


Wiktory 2013 rozdane !!!

WIKTORY i SUPERWIKTORY 2013

 

29 marca na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono już po raz 29 najbardziej prestiżowe nagrody dla wyjątkowych osobowości Wiktory.

 

LAUREACI WIKTORY 2013

 

POLITYK ROKU 2013

 

Elżbieta Bieńkowska

 

 

KOMENTATOR

 

Maciej Wierzyński

 

 

 AKTOR  ROKU

 

Robert Więckiewicz

 

 

GWIAZDA PIOSENKI

 

Dawid Podsiadło

 

 

 PREZENTER TELEWIZYJNY

 

Piotr Kraśko

 

 

TWÓRCA PROGRAMU

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska

 

 

OSOBOWOŚĆ 2013

 

Agata Młynarska

 

 

ODKRYCIE ROKU

 

Filip Chajzer

SPORTOWIEC 2013

 

Kamil Stoch

 

 

SUPERWIKTORY 2013

 

Bronisław Komorowski

 

Jacek Cygan

 

Waldemar Dąbrowski

             Dariusz Szpakowski

 

Krzysztof Krawczyk

 

WIKTOR PUBLICZNOŚCI

 

Joanna Moro

 

 WIKTORY 2013

Uroczystość wręczenia Wiktorów– najbardziej prestiżowej nagrody dla wybitnych i wyjątkowych osobowości wszystkich mediów planowana jest na 29 marca  na  Zamku Królewskim w Warszawie.

To już 29  edycja Plebiscytu. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych. Pomysłodawcą nagród jest  Józef Węgrzyn.

„Wiktor” jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez  Andrzeja Renesa.

Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, złotego Super Wiktora, przyznawaną od 1992 r., tylko raz w życiu, za całokształt osiągnięć. Wiktory i Super Wiktory to nagrody, którymi honoruje się wybitne osobowości, które dzięki swej charyzmie, wiedzy czy umiejętnościom, zapisali się w pamięci ludzi.


 

 

PIĘKNIEJSZA POLSKA W UE - NOWY CYKL W W TVP1!

PIĘKNIEJSZA POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ

NOWY CYKL W W TVP1!

23 czerwca, na antenie TVP1

rusza nowy cykl programów realizowanych i produkowanych przez Media Corporation. Szesnaście 17 –minutowych programów, każdy traktujący o innym województwie. Przewodnikami po poszczególnych regionach są Europejczycy znani z programu “Europa da się lubić” m.in. Steve Terrett, Kevin Aiston, Elizabeth Duda, Conrado Moreno, czy Holenderka Tamara Aagten – Margol. Cykl powstaje przy wsparciu funduszy europejskich, więc dzięki nim możemy pokazać telewidzom atrakcje turystyczne, efekty wykorzystania funduszy unijnych i ich wpływ na rozwój tychże atrakcji, lokalne wydarzenia i imprezy, nie odkryte dotąd zakątki, ciekawe miejsca i niezwykłych ludzi, którzy działając lokalnie tworzą “piękno, którym możemy szczycić się przed światem”. Właśnie tacy ludzie otrzymają statuetki i dyplomy ruchu “Piękniejsza Polska”.

Emisja programu:

TVP1

– niedziela, godz. 11.20

TVP Polonia

– od 11.07 w każdy czwartek, godz. 16.35, powtórka – 5.40

TVP Rozrywka

– od października, w każdą sobotę i niedzielę, godz. 12.20,

TVP Regiony od 26, w każdą sobotę godz. 11.30 ODCINEK 1 – MAŁOPOLSKIE

Cykl rozpoczyna województwo małopolskie z całym swoim potencjałem i bogactwem turystycznym. Gospodarz programu, Anglik Steve Terrett odwiedza atrakcje stosunkowo nowe, mniej utrwalone w powszechnej świadomości. I tak w programie zapraszamy widzów do obejrzenia unikalnych zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego /.../

ODCINEK 2 – OPOLSKIE

Drugi odcinek serii „Piękniejsza Polska” należy do województwa opolskiego. Jest najmniejsze, co nie znaczy, że ma najmniej do zaoferowania. Holenderka Tamara Aagten – Margol zaczyna zwiedzanie od Zamku w Mosznej. /.../

ODCINEK 3 – KUJAWSKO - POMORSKIE

W trzecim odcinku serii „Piękniejsza Polska w UE”, emitowanym 7 lipca w TVP1 odwiedzamy województwo kujawsko – pomorskie. Tym razem w rolę turysty-przewodnika wciela się Anglik Kevin Aiston. /.../

ODCINEK 4 – LUBUSKIE

Czwarty odcinek serii „Piękniejsza Polska”, emitowany 14 lipca należy do województwa lubuskiego. Hiszpanka Montse Gras zabiera widzów m.in. nad Bulwary Nadwarciańskie w Gorzowie Wielkopolskim. /.../

ODCINEK 5 – POMORSKIE

Autorzy piątego odcinka serii cyklu „Piękniejsza Polska w UE”, emitowanego 28 lipca zapraszają do województwa pomorskiego. Anglik Steve Terrett, po wizycie w małopolskiem, zabiera tym razem widzów na drugi kraniec Polski. /.../

ODCINEK 6 – PODLASKIE

W szóstym odcinku serii „Piękniejsza Polska w UE”, emitowanym 4 sierpnia w TVP1 odwiedzamy województwo podlaskie. Rosjanka Irina Bogdanovich odwiedza stolicę regionu – Białystok. /.../

ODCINEK 7 – WARMIŃSKO-MAZURSKIE

W cyku „Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej” nie mogło zabraknąć Warmii i Mazur. W siódmym odcinku, emitowanym 11 sierpnia w TVP1, Anglik, Kevin Aiston, zabierze nas w podróż po województwie warmińsko-mazurskim. /.../

ODCINEK 8 – ŚWIĘTOKRZYSKIE

W ósmym odcinku serii „Piękniejsza Polska w UE”, emitowanym 18 sierpnia w TVP1 odwiedzamy województwo świętokrzyskie. Tym razem w rolę turystki-przewodnika wciela się Rosjanka Irina Bogdanovich. /.../

ODCINEK 9 – ŚLĄSKIE

W odcinku 9 Kevin Aiston odwiedzi województwo śląskie. Wycieczkę po południowej części kraju zacznie od zachodu... dzikiego zachodu. A dokładnie Westernowego Miasteczka Twinpigs w Żorach.  /.../

ODCINEK 10 – WIELKOPOLSKA

W odcinku 10, emitowanym 1 września na antenie TVP1 Kevin Aiston odwiedzi województwo wielkopolskie. Wycieczkę po województwie rozpocznie od Malty, gdzie nie odmówi sobie jazdy kolejką górską. Odwiedzi też jedno z największych w Polsce ogrodów zoologicznych. /.../

ODCINEK 11 – LUBELSKIE

W odcinku 11, emitowanym 8 września na antenie TVP1, Rosjanka Irina Bogdanovich odwiedzi województwo lubelskie. Podróż szlakiem funduszy europejskich rozpocznie w Zamościu. Podczas zwiedzania tej perły Renesansu Irina zostanie uprowadzona przez rycerzy do ich obozu przy bastionie VII zamojskich fortyfikacji. /.../

ODCINEK 12 – ZACHODNIOPOMORSKIE

W odcinku 12, emitowanym 15.09 na antenie TVP1 o godz. 11.25, Steve Terrett odwiedzi województwo zachodniopomorskie. Zawita jachtem do portu w Świnoujściu, by zobaczyć nową infrastrukturę, która powstała dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej. /.../

ODCINEK 13 – PODKARPACKIE

W odcinku 13, emitowanym 22.09 na antenie TVP1, o godz 11.20 Elisabeth Duda odwiedzi przepiękne województwo podkarpackie. Rozpocznie efektownie – od skoku ze spadochronem i lądowaniem na krośnieńskim lotnisku. Tutejszy aeroklub zadbał o mocne wrażenia – skok z 3000 metrów i lot Wilgą nad Podkarpaciem był efektownym początkiem równie udanej eskapady. /.../

ODCINEK 14 – DOLNOŚLĄSKIE

W odcinku 14, emitowanym 29.09 na antenie TVP1, o godz 11.25 Montse Gras – Katalonka z Barcelony, odkryje bogactwo turystyczne Dolnego Śląska.

Lądek – Zdrój nazywany polskim Baden-Baden, zachwycił Montse swą urodą, świeżością i architekturą. Nasza przewodniczka poznała niezwykłe działanie wód mineralnych w zabytkowym zakładzie przyrodoleczniczym – Wojciech. Na czym polega leczenie w uzdrowisku wyjaśnił specjalista – Zbigniew Piotrowicz. Czy kąpiel w marmurowym basenie zasilanym wodami termalnymi i łyk wody ze źródła odmienił Montse? Zobaczymy. /.../

ODCINEK 15 – ŁÓDZKIE

W odcinku 15, emitowanym 06.10.2013 roku na antenie TVP1, Elisabeth Duda odwiedzi województwo łódzkie. Prowadząca będzie poruszać się Łódzkim Szlakiem Konnym na którym odkryje wiele atrakcyjnych miejsc, które powstały dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej. /.../

ODCINEK 16 - MAZOWIECKIE

W odcinku 16, emitowanym 20.10 na antenie TVP1, o godz 11.25 Montse Gras – Katalonka z Barcelony odkryje wraz z widzami turystyczne skarby Mazowasza. Te dobrze znane, ale i te wciąż nie odkryte.

Podróż zaczniemy od Warszawy, gdzie Montse odwiedzi Centrum Nauki Kopernik, jak mówi „największy i najlepszy plac zabaw w Polsce”. Podda się tam pewnemu eksperymentowi naukowemu, a w jego efekcie włosy staną jej dęba. Spotkanie ze Stevem Terrettem uświadomi jej kto jest głosem Nieba Kopernika. Montse odwiedzi też najnowocześniejsze w Europie planetarium. Dyrektor Centrum Nauki Kopernik i wspaniały popularyzator Nauki, Robert Firmhofer wyjaśni Montse dlaczego Centrum Nauki Kopernik odniosło sukces – trzy miliony zwiedzających w niecałe trzy lata istnienia. To liczba rekordowa w Polsce! W imieniu Centrum Nauki Kopernik dyrektor odbierze też statuetkę i dyplom Ruchu „Piękniejsza Polska”. /.../


 

 

Blondynka

 

BLONDYNKA

 (sezon czwarty)

 scenariusz Andrzej Mularczyk, Przemysław Nowakowski

 STRESZCZENIE

  W projekcie czwartego sezonu „Blondynki” na nowo oczarują nas bohaterowie, który zyskali już swoich wielbicieli, ale pojawią się też znaczące nowe postaci, przynosząc ze sobą zdwojoną dynamikę wydarzeń. Świat w Majakach będzie się jednak wciąż kręcił wokół losów młodej pani weterynarz.

 

Sylwia Kubus, tytułowa bohaterka serialu, ma już w Majakach ugruntowaną i znaczącą pozycję. Z jej zdaniem chcą albo muszą liczyć się wszystkie najważniejsze postaci serialu. Nic więc dziwnego, że to doktor Kubus jest osią i istotnym elementem każdego z losów bohaterów „Blondynki”. W zależności od sytuacji będzie musiała być: matką Antka, przyjaciółką, kochanką, rozjemcą, spowiedniczką, powiernicą tajemnic, stróżem prawa, obyczajów i zdrowego rozsądku. Ale przede wszystkim jeszcze raz będzie musiała zawalczyć o siebie i swoją miłość. Sprawy uczuciowe pani weterynarz są bowiem nieuporządkowane.

 

Życie emocjonalne doktor Kubus obfitować będzie w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Historia rozpocznie się sielankowo. Sylwia i Kris planują zamieszkać wspólnie. Znajdują dom, który trzeba będzie wyremontować, a to kosztuje. Kris będzie musiał szukać nowej pracy. Od tego momentu jak na huśtawce, serce Sylwii zalewać będą fale nadziei i rozczarowań. Kris Roj okaże się ostatecznie człowiekiem, który nie dorósł do roli odpowiedzialnego ojca i partnera Sylwii. Jego natura wciąż ciągnęła go będzie w obszary ekstremalnych poszukiwań. W Majakach będzie gościem. Ucierpi na tym Antek „przechowywany” w lecznicy. Cierpieć będzie też Sylwia, aż wreszcie zrozumie, że związek „na odległość” jej nie interesuje. Rozstanie z Krisem, nasza bohaterka przypłaci ciężkim kryzysem, z którego solidarnie wyciągać ją będzie cała społeczność Majaków.

 

Na tym jednak nie koniec. W związku z chorobą stryja w lecznicy pojawi się Marcin – dawny partner Sylwii. Marcin zmienił się. Nie jest już „rurką z kremem” – niedorosłym mężczyzną zdominowanym przez matkę i chodzącym na postronku Evy Luny. Zerwał z dawnym życiem. Postawił na siebie i stał się jak to powie Jasiunia: jakiś taki bardziej decyzyjny. Sylwia rozpoczyna pod okiem Marcina naukę jazdy konnej. Czy ich uczucie się odrodzi? Będzie na to szansa, bo w Marcinie obudzi się pomysł, by w Majakach założyć u Waniuka stanicę koni.

 

W czwartym sezonie „Blondynki” wątki osobiste są ściśle splątane z wątkiem społecznym. Wszystko zacznie się od rewolucyjnego nowego rozdania. Zatrzęsie się, wydawałoby się ustalony, porządek życia w Majakach. Oto uratowany przez społeczność Majaków - z doktor Kubus na czele – Rezerwat  „Trzecie Bagno” tym razem na celownik weźmie władza powiatowa. Majaki mają się stać centrum „turystyki ptasiej”. To pomysł starosty - Izabeli Ryster - która będzie starała się użyć wszelkich wpływów, by stworzyć w otulinie Rezerwatu skansen i zaplecze turystyczno – rozrywkowe. W walce o Rezerwat Sylwia stanie po stronie zdrowego rozsądku. Będzie musiała przytrzeć nosa wójtowi, postawić się powiatowemu establishmentowi. Jak zwykle wyjdzie z tego trochę poobijana, ale pewna swoich racji.

 

Za Ryster stoi władza, pieniądze i… wspomnienia. W sprawę zamieszany doktor Fus, który mimo woli, ma zostać Prezydentem Stowarzyszenia patronującego budowie. Doktor Fus, były mężczyzna, prezydentem? Tak, bo nakłaniać go do tego będzie sama starosta Ryster niegdyś pozostająca z nim w bliskiej zażyłości. Doktor stanie w ogniu dylematów, których źródło bije w przeszłości odległej o trzydzieści lat. A co na to Jasiunia?

 

Pani Roztworowska ciągle żyje obietnicą ślubu złożoną przez doktora. Jednak fundamenty jej wiary podkopuje nie tylko pojawienie się Ryster, ale przede wszystkim „amnezja” doktora Fusa, który zdaje się nie pamiętać co wyznawał. Ich relacja będzie burzliwa, pełna zwrotów akcji i uczuciowej ekwilibrystyki. W kulminacyjnym momencie splot okoliczności sprawi, że Jasiunia zdecyduje się na krok dramatyczny. Niespodziewanie opuści lecznicę, by… wrócić odmieniona przez zabiegi upiększające wykonane w klinice chirurgii plastycznej. Doktor nie zaakceptuje tej zmiany.

 

Konflikt sprawi, że rozsypie się życie w lecznicy, a doktor omal nie odejdzie do „lepszego świata”, gdy dopadnie go atak serca. Czy Jasiunia wróci w końcu na dobre i na złe? Czy doktor wyzna jej w końcu dlaczego unika ślubu? Sylwia w tej sytuacji będzie musiała zachować zimną krew. Razem z Kozyrą zrobią wiele, by ocalić mir domowy lecznicy.

 

Przy Sylwii w Majakach, na stałe już zagości jej przyjaciółka z Warszawy – Jagna. Zamieszka w domku Kozyry. Będzie nie tylko nieocenionym wsparciem dla pani weterynarz, ale też na stałe zaistnieje w krajobrazie podlaskiej wsi. Los sprawi, że Jagna – ateistka – wiele swojej energii poświęci na „chwałę bożą”. Na prośbę księdza Błażejczyka zajmie się restauracją sztuki sakralnej zgromadzonej w kościele, a przy okazji… Przy okazji pozna bratanka księdza – Andrzeja.

 

Andrzej jest historykiem, żyje z układania za pieniądze drzew genealogicznych rodów. Ich losy połączy zamiłowanie do prawdy. On będzie szukał prawdy historycznej, ona prawdy uczuciowej. Dla ich związku kluczowym wydarzeniem będzie odkrycie przez Andrzeja historycznego skarbu zakopanego na działce Partyki. Wykopanie dokumentów, kasy pancernej, broni i sztandaru pułku ułanów, stanie się nie tylko przyczynkiem do rodzącego się uczucia, ale paradoksalnie będzie też początkiem końca pomysłu na „ptasią turystykę” w Majakach. Na jaw wyjdą niejasne interesy starosty Ryster.

 

Wielkiej próbie zostanie poddana miłość Majki i Maneja. Kłopoty biznesmena zaczną się, gdy w Majakach pojawi się jego kolega z komandosów, niejaki Figo-Fago. Manej przygarnia kompana z wojska, ale płaci za to wysoką cenę. Zostaje oskarżony o współudział w przemycie narkotyków. Trafia do aresztu.

 

Podczas nieobecności Arnolda Zdebela sprawy firmy trumniarskiej bierze w swoje ręce Majka. Zmienia profil firmy, zarządza pracownikami jakby przypomniała sobie, że kiedyś była szefową marketingu w dużej warszawskiej korporacji. Interes rozwija się w szybkim tempie. Majka nie robi tego tylko dla Maneja. Stawka jest dużo wyższa. Kiedy Arnold wychodzi z aresztu za kaucją dowiaduje się, że jego rodzina już niebawem się powiększy. Majka jest w ciąży, Manej marzy, by był to wreszcie chłopiec.

 

Równie emocjonująca jest relacja wójta i Oksany. Oksana zdecydowała się zamieszkać u wójta. Marzyła o spokojnym życiu. Chciała zarabiać na masażu i ubogacać spotkanych ludzi swoją niezwykła duchowością. Życie zweryfikowało nieco te plany. Wójt zapomniał, że w obecności Oksany łagodnieją jego obyczaje. Nastaje, by dzieliła z nim nie tylko dach, ale też stół i sypialnię. Czyni to tak niezgrabnie, że wciąż jest odrzucany.

 

Co więcej Oksana oświadcza, że musi wrócić na Ukrainę, by uwolnić się od przeszłości. Zostawia swoją córeczkę Nataszę pod opieką wójta. Traczyk szaleje z zazdrości. Nie potrafi zająć się Nataszką, nie umie pozbyć się myśli, że został oszukany. Co gorsza, gdy Oksana wraca, w ślad za nią w Majakch pojawia się jej były mąż. Między rywalami dochodzi do decydującego starcia, z którego zwycięsko wychodzi wójt. Czy zaowocuje to przychylnością Oksany? Być może tak, ale najpierw Traczyk będzie musiał spełnić uciążliwe warunki.

 

Czwarty sezon „Blondynki” to także zawirowania w związkach Elwirki i Auguścika, który omal nie ulegnie pokusie pójścia na pielgrzymkę ze swoją pierwszą miłością; nieoczekiwanie zachwieje się uczucie komendant Zioło i Romka, kiedy ten dowie się, że będzie miał potomka ze strażniczką prawa; Pula –Hula rzuci się w wir poszukiwań nowej miłości. Medium będzie Internet a swatką Jagna. Z tego wszystkiego musi narodzić się zupełnie nowa jakość życia w Majakach.

 

Wiktor Publiczności 2014 – głosuj na swojego faworyta


Głosowanie na Wiktora Publiczności 2014 trwa od 16 marca do 27 marca 2015 do godziny 14.00.

Zapraszamy do głosowania


Transmisja Gali w TVP 1, godz. 20.25


Telekamera w kategorii najpopularniejszy program rozrywkowy dla „Jaka to melodia?’’

 

To już 8 Telekamera, w tym druga złota dla programu „Jaka to melodia?’’ i gospodarza Roberta Janowskiego.

Jubileusz 15-lecia programu ,,Jaka to melodia?’

Już 19 stycznia 2013 roku, w sobotę o godz. 17.00 i 20.00, w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędą  się 2 Koncerty Jubileuszowe programu ,,Jaka to melodia?’’.

Bilety będą dostępne już wkrótce.

Sesja nagraniowa - "Jaka to melodia?"

Jaka to melodia - sesja nagraniowa"Jaka to melodia?" - sesja nagraniowa od 19 kwietnia...

Nie wystarczy być dobrym