,,Wiktory nie byłyby czymś niezwykłym, gdyby nie Oni, wybitne osobowości.’’

Wiktory to od ponad 30 lat najbardziej prestiżowy plebiscyt na osobowości przykuwające uwagę mediów. Osoby bardzo popularne i cenione występujące we wszystkich telewizjach w Polsce. Do tej pory  statuetki Wiktora otrzymali m.in. tak wybitni Polacy jak: Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Kinga Preis, Artur  Żmijewski, Andrzej Wajda, Roman Polański, Jerzy Waldorff, Jerzy Hoffman, Maria Kaczyńska, Mariusz Walter, Ryszard Kapuściński, Ilona Łepkowska, Jerzy Owsiak, Kuba Wojewódzki, Adam Małysz, Kamil Stoch, Juztyna Kowalczyk, Janusz Gajos, Jan Englert, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Czesław Niemen, Agnieszka Holland, Krzysztof Penderecki, liczni aktorzy, politycy, dziennikarze, sportowcy.

 

Członkowie Akademii Wiktorów, złożonej z dotychczasowych laureatów Wiktorów i SuperWiktorów, wysyłają ankiety z nazwiskami swoich kandydatów do Kancelarii Prawniczej „Żukowski i Partner”. Po obliczeniu głosów wyłonieni zostają zwycięzcy w kategoriach:

1.POLITYK ROKU

2.DZIENNIKARZ ROKU

3.AKTOR ROKU

4.ARTYSTA SCENY

5.TWÓRCA ROKU

6.OSOBOWOŚĆ ROKU

7.ODKRYCIE ROKU

8.SPORTOWIEC ROKU

9.OSOBOWOŚĆ NAUKI I KULTURY 10.SUPERWIKTORY

11.WIKTOR PUBLICZNOŚCI

Przyznawane są również złote statuetki SuperWiktora, które otrzymuje się  za całokształt osiągnięć.  SuperWiktora można otrzymać raz w życiu, natomiast Wiktora wiele razy.

Gale odbywały się w różnym miejscach: w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, Pałacu w Wilanowie, w Teatrze Polskim, Teatrze Narodowym, Teatrze Wielkim i na Zamku Królewskim.

REGULAMIN

przyznawania dorocznej nagrody WIKTORA dla najwyżej cenionych osobowości obecnych  w mediach i życiu publicznym